Монастир Івана Сучавського, Сучава смотреть онлайн

Замок Бран смотреть онлайн

Ланівці смотреть онлайн

Прага смотреть онлайн

Майдан

Додано: 21.02.2018, 18:25

Booking.com

Додати коментар

Майда́н (анг. Maidan) — село Дрогобицького району Львівської області.
Довкола села розташований Національний природний парк «Сколівські Бескиди». З Майдану починається знакований туристичний маршрут, який проходить через хребет Середній, гори Віднога (1132 м), Кривий верх (1072 м), хребет Парашки та закінчується в місті Сколе. Протяжність маршруту 28 км.

Пам'ятки:
Піч плавильна 1814р. Колись у селі працювала одна з найдавніших у Східній Галичині плавильня металу. Перша плавка тут відбулась 1814 року. Плавильня складалася з однієї печі, трьох гамарень та кузні, у яких виготовляли цвяхи. Щороку плавильня давали близько дев'яти тонн литого заліза, що становило більш як десяту частину всього, що виплавляла Східна Галичина за того часу. Згодом тут виробляли бляху та залізне знаряддя. Деякий час вона була власністю держави. Залишки доменної печі у селі Майдан збереглися донині. Колись її висота становила 9,48 м, ширина — 7,7 м, довжина — 7 м.

Костел 1938р. Ініціатором спорудження храму був інженер Казимир Вілімовський (Kazimierz Wilimowski), який проживав поруч у віллі-палаці для керівництва залізницею Верхньо Синьовидне - Майдан, що слугувала для перевезення заготовленого лісу. У період між двома Світовими війнами в Майдані проживала чисельна польська громада. Завдяки та за кошти польської громади та залізниці і був споруджений костел. Далі костел був переобладнаний у будинок-відпочинку "УкрЗахідПроектРеставрації". У храмі навіть працював ресторан. В 1980 роках споруду знову реставрували, переобладнали внутрішні приміщення під кімнати для проживання у три поверхи.
Координати: 49°08′53″ пн. ш. 23°16′48″ сх. д. (G) (O) (B)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії .
Photo by surmatiuk для svit4u / світ на долоні
©4ugroup

Ліцензія Creative Commons
Надані фото ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із Зазначенням Авторства - Некомерційна 4.0 Міжнародна.
Переглядів: 73Коментарів: 0

Цікаві подорожі


Додати коментар
avatar